Ο Ποσειδών έκανε το καθήκον του και ”καθάρισε” το παιχνίδι με τα Γιαννιτσά μόλις στο 21′

Ας τα πάρουμε όμως τα πράγματα απο την αρχή.

Όπως αναφέραμε ο Ποσειδών ήθελε το ”τρίποντο” και σε συνδυασμό με άλλα αποτελέσματα θα είχε οριστικοποιήσει την παραμονή του στην Γ’Εθνική.

Το βλέμμα ήταν στραμμένο στο παιχνίδι Μ.Αλεξ.Τρικάλων – ΑΕ Λευκίμμης στον οποίο ο Ποσειδώνας ήθελε νίκη ή ισοπαλία της ΑΕ Λευκίμμης για να τελειώσει απο τώρα την υπόθεση παραμονής του. Και μέχρι το 89′ όλα πήγαιναν καλά ( 1-1 το παιχνίδι στα Τρίκαλα)

Με… το έτσι θέλω λοιπόν ο Μ.Αλεξ.Τρικάλων κέρδισε και έκανε την ανατροπή με 2-1 σε έναν αγώνα που όπως μαθαίνουμε είχε 3 πέναλτυ ( υπέρ των Τρικάλων) 4 αποβολές και…ξύλο στον διαιτητή!

Έτσι λοιπόν αν και ο Ποσειδώνας πήρε το τρίποντο,όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική στην οποία η ομάδα ταξιδεύει στην Κοζάνη και με έστω 1 βαθμό να παραμείνει στην κατηγορία.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι τώρα ο Ποσειδών όπως αναφέραμε και παραπάνω μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 10ο λεπτό ο Ξανθόπουλος με ένα εντυπωσιακό σουτ έκανε το 1-0

Στο 21′ ο Μουράτι με κεφαλιά έκανε το 2-0, ενώ λίγο πρίν το ημίχρονο ο Ποσειδών είχε δοκάρι με τον Κουτσοβαγγέλη,